10 PREKVAPIVO SKRÁŠĽUJÚCICH ÚČINKOV KOKOSOVÉHO OLEJA

14087

Začnite s kokosovým olejom!

Možno ste už vymenili svoj pôvodný olej v kuchyni za kokosový olej, vedeli ste ale že môžete vymeniť niektoré z vašich skrášľujúcich kozmeticiých prípravkov za tento zázračný olej? Táto univerzálna prísada môže byť použitá na hydratáciu pokožky, odstránenie make-upu a to je len začiatok. Tu sú niektoré zo spôsobov ako môžete začleniť kokosový olej do vašej každodennej skrášľovacej rutiny.

Vlasová maska
Kokosový olej je pevnej konzistencie pri izbovej teplote a mení sa na tekutinu pri teplote nad 24°C. V sprche ho rozpustíte ľahko vložením nádoby s olejom pod prúd teplej vody. Po bežnom umytí vlasov šampónom naneste na mokré vlasy dostatočné množstvo kokosového oleja. Nechajte pôsobiť najmenej 5 minút a vlasy získajú prirodzený lesk.

Telový olej
Krémová konzistencia kokosového oleja ho predurčuje na hydratáciu celého tela. Hneď ako vyjdete zo sprchy naneste na teplú pokožku súvislú vrstvu kokosového oleja aby sa vsiakol. Ak pridáte zopár kvapiek oleja mäty priepornej alebo levandule, získate skvelý masážny olej.

Balzám na pery
Popraskané pery nemajú šancu proti ultra-hydratačnému kokosovému oleju. Na praktické prenášanie môžete použiť držiak na kontaktné šošovky, ktorý naplníte kokosovým olejom a pokojne hodíte do kabelky a bude poruke celý deň.
obedové menu nové zámky, 10 PREKVAPIVO SKRÁŠĽUJÚCICH ÚČINKOV KOKOSOVÉHO OLEJA

Odličovač
Jedna čajová lyžička kokosového oleja vás zbaví celodenného make-upu bez ohľadu na jeho stálosť. Rozmasírujte si roztopený olej po tvári a sledujte ako sa make-up rozpúšťa, potom len opláchnite vodou. Môžete si vyrobiť vlastné odličovacie obrúsky s kokosovým olejom. Stačí jedna čajová lyžička na jeden obrúsok, vložte obrúsky do plastového sáčku a nechajte nasiaknuť cez noc. Takto napustené obrúsky môžete jednoducho prenášať v kabelke a mať vždy pri sebe.

Telový peeling
Zmiešajte polovicu šálky morskej soli alebo cukru s rovnakým množstvom roztopeného kokosového oleja a potom rukami rozotrite na pokožku. Tento peeling hydratuje pokožku a odstráni odumreté bunky. Výsledkom je pokožka jemná ako batoľa. Ak pridáte trochu viac soli a lebo cukru môžete peeling použiť aj na extra tvrdú kožu na nohách a lakťoch. Zo sprchy vyjdete s jemne tropickou arómou, prípadne môžete pridať aj levandulový olej.

Krém na holenie
Minul sa vám krém na holenie? Stačí mať poruke kokosový olej. Nahrejte nádobu s kokosovým olejom v teplej vode a naneste na nohy pred holením. Holiaci strojček bude hladko kĺzať po pokožke a docielite extra hladké oholenie a navyše vaše nohy budú hydratované počas holenia. Kedže kokosový olej je veľmi klzký tak bude jednoduchšie holiť sa mimo sprchy aby sa vám holiaci strojček nešmýkal z mokrej ruky.

Kokosový olej v rôznych baleniach nájdete v eshope www.nakupim.eu

 

Zdroj: http://www.health.com